آخرین اخبار «انرژی درمانی

انرژی درمانی در دنیا به سبک های متنوعی انجام می پذیرد. استاد آرام در زمينههاي مختلف انرژی درمانی ،دگرهیپنوتیزم، خودهیپنوتیزم، متافيزيك، خودشناسي، مغناطيس درماني و تكنيكهاي ذهني ، طب انرژی، کتاب ، فیلم و سابقه تدریس دارند. کتاب انرژی درمانی مقدماتی اثر استاد چوا کوک سویی می باشد که توسط استاد آرام ترجمه شده است. بعلاوه کاسه تبتی یکی از بهترین ابزارها برای پاکسازی محیط از انرژی های منفی است و میتواند بین افراد و اجسام موجود در یک محیط، هماهنگی و توازن ایجاد کند. یکی دیگر از کاربردهای طب سوزنی، درمان برخی بیماریهای زنانه و مشکلات ناباروری است. پنج مرحله تغییر چوب ، آتش ، فلز ، آب و خاک ، که اغلب به عنوان عناصر ترجمه می شوند ، نیز بخشی از زبان فنی طب چینی است. گرماي شومينه فقط زماني بوجود مي آيد كه چيز فعال (يانگ) مانند آتش به چيزي از مواد (يين) مانند چوب اضافه شود. باورهای ما خاطرات ما اتفاقات مواد غذایی سموم باکتری ها ویروس ها می تواند کوچک شدن چاکرا با بسته شدن چاکرا گردد. به تمام بدن نیرو می دهد و شرایط تندرستی آن را فراهم می کند، با حمام آفتاب یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت 5 تا 10 دقیقه یا نوشیدن آبی که در معرض آفتاب بوده است، می توان آن را به دست آورد.

از آن جا که چربی به رنگ زرد (سنبل آب) میباشد بنابراین استفاده از رنگ مخالف مانند رنگ سبز که سنبل باد میباشد میتواند باد و روطبت بدن را از بین برده و از این طریق سبب لاغری بدن گردد؛ بنابراین بستن یک کش سبز رنگ دور کف دست میتواند سبب کوچک شدن شکم شما گردد و با تنظیم جریانهای انرژی در چاکراها عملکرد اعضای داخلی بدن را اصلاح نماید. بسته به منشا و عملکرد آن ، بین چندین نوع Qi تمایز قائل می شود: به عنوان مثال ، “انرژی دفاعی” (weiqi) در سطح بدن گردش می کند و بدن را از تأثیرات خارجی محافظت می کند. در درمان بیماری ها مانند سردردهای عصبی و بعضی از آسم ها که ریشه عصبی دارند و در درمان چاقی و لاغری انرژی درمانی اثرگذار است. شمع زرد قدرت شفابخشی دارد، حافظه را بهبود میبخشد، باعث تحریک ذهن میشود،شادی را افزایش میدهد و انرژیهای منفی را دور میریزد و بر چاکرای شبکه عصبی زیر معده تأثیر میگذارد. این جریان انرژی ماندگار در زندگی در مسیرهای تعیین شده توپوگرافی در زیر پوست ، در بافت جریان می یابد. در TCM ، عضلات و تاندون ها ، یعنی سیستم اسکلتی عضلانی ، به طور آناتومیکی به مدار عملکردی “کبد” اختصاص داده می شوند و این عامل توزیع انرژی های فعال ، یعنی Qi است.

گروه های عملکردی با توجه به عملکردهای حیاتی که به آنها اختصاص داده شده است ، براساس اندام ها نامگذاری می شوند. گفتنی است که رویکردهای مورد استفاده مراکز گروه درمانی در تهران، با توجه به نوع مشکل افراد اعمال می گردد. برای متعادل کردن چاکرای خاجی می توان از گیاهانی همچون: کالاندولا ، دامیانا ، زنجبیل ، شیرین بیان ، نعناع ، دارچین ، زعفران ، هل ، برگ بو، گل همیشه بهار استفاده نمود. تاثیرات ذهنی، احساسی: ترس، تهدید، کمبود اطمنیان به خود، توجه به خود، یا مهار خود، ناتوانی در اعتماد به دیگران، ترس از قبول مسیولیت جسورانه یا گرفتن تصمیماتی برای خود، بی جهت پافشاری کردن روی قدرت/شهرت، پیامدهای اقتدار. به دلیل شکستگی پا، از آتل استفاده میکنم و با توجه به زخم صورت (گونهها) و آسیب دیدگی مهره کمر باید مدتی تحت نظر باشم. با این وجود، ریکی می تواند از راه دور نیز استفاده شود. زیرا گروه هایی که به نام انرژی درمانی در کشور ما فعالیت می کنند این انرژی ها را با مسائل معنوی آمیخته می سازند و آن(انرژی درمانی) را به سمت معنویت سوق می دهند. در زمینه پزشکی ، ساختار از اجزای مادی انسان تشکیل می شود و بنابراین جنبه هایی که گذشته در آنها تحقق می یابد ، به عنوان مثال در دندان ها یا استخوان ها.

بنابراین توصیه اصلی ما این است که مردم آگاه شوند. اصطلاح “ارگان” در TCM تفاوت معناداری با اصطلاح پزشکی غربی دارد ، بنابراین برای جلوگیری از سردرگمی و سو mis تفاهم و بدست آوردن وضوح مفهومی ، همیشه باید نام عضو را اصطلاحاً منطقه عملکردی داشته باشد. در دنیا شیوه های بسیار متنوعی برای تشخیص و درمان بیماری ها وجود دارد که می توان به مواردی مانند هومیوپاتی، طب سنتی و البته آلوپاتی اشاره کرد. در هومئوپاتی، درمانگران بر این باورند که می توانند با شیوه های تجویزی مختلف نسبت به قوی کردن سیستم ایمنی بدن اقدام نمود و به این شیوه می توان بیماری ها را درمان کرد. همچنین ممکن است به تعادل انرژی بخش های مختلف بدن بپردازد. کارشناسان ریکی معتقدند که این انرژی بهوسیلهی روشهای علمیِ مدرن قابل اندازهگیری نیست، اما وقتی نسبت به وجودش هشیار میشویم، میتوانیم احساسش کنیم. در لحظه مشاهده ، فعالیت رخ می دهد ؛ اثر آن می تواند پیش بینی شود ، اما هنوز رخ نداده است. طب سنتی البته در بسیاری موارد موثر بوده و هست و تاثیر آن نیز اثبات شده می باشد اما با توجه به تحقیقات و تقسیمات پزشکی در دسته «طب مکمل» قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید